Kwiaty z organzy – niezwykłe pomysły i inspiracje

Dzisiaj odbyło się pierwsze spotkanie w ramach innowacji pedagogicznej „Arcydzieła rękodzieła”. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy 2PP oraz nasze koleżanki i koledzy z ŚDS w Tomaszkowicach. Tematem przewodnim spotkania były „Kwiaty z organzy”. Uczestnicy warsztatów wycinali koła o różnej średnicy, następnie opalali nad świeczką ich brzegi uzyskując w ten sposób efekt marszczenia. Kwiaty łączono przez zszycie, na środku umieszczany był koralik. Kwiaty z organzy mogą służyć zarówno jako dekoracja na stole, czy w szkatułce z biżuterią, ale także jako element personalizujący stylizację – kwiat można przyszyć do ubrania, lub przyczepić za pomocą agrafki, tworząc przepiękną, niepowtarzalną broszkę. Można z nich również wykonać obraz – dekorację ścienną. Efektem naszej pracy były przepiękne, kolorowe kwiaty, które utworzyły wielobarwną kompozycję. Dzisiejsze spotkanie było również okazją do miłych rozmów i nostalgicznych wspomnień, ponieważ wśród gości było kilku absolwentów naszej szkoły. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach!

Opracowały: M. Majka i B. Waśniowska

Facebooktwitter