Zdrowy styl życia – warsztaty

W dniach 16.06-18.06 2021r. odbyły się warsztaty informacyjno zapoznawcze pt. “Zdrowy styl życia” prowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego Pawła Jedynaka. Celem spotkań było promowanie wiedzy prozdrowotnej a w szczególności zdrowego i racjonalnego odżywiania i ograniczenie ilości spożywanego cukru. Za parę dni rozpoczną się wakacje. Upalne letnie dni są czasem kiedy spożywamy duża ilość napojów zwłaszcza gazowanych a te z kolei źle wpływają na nasz organizm. Pijąc z pozoru “niewinnie” wyglądająca mała puszkę takiego napoju w ciągu godziny po jej wypiciu przez nasz organizm przechodzi istne chemiczne “tornado”. Unikajmy ich spożywania! Zdrowym zamiennikiem mogą być soki owocowe i warzywne, woda mineralna, mleczne koktajle oraz zielona herbata i kakao.

Facebooktwitter