Integracyjny Festyn Sportowy

Dnia 17 czerwca 2021r. na stadionie KS „Borek” w Krakowie odbył się Integracyjny Festyn Sportowy. W zawodach wzięli udział uczniowie szkół specjalnych z województwa małopolskiego, w tym również uczniowie naszej szkoły w składzie: Wiktoria Wojciechowska, Małgorzata Smoleń, Wiktoria Piecuch, Mateusz Krówka, Wojciech Nawalany, Marcin Filek,
Kacper Adamski i Kamil Kozub.
W wyniku sportowej rywalizacji zawodnicy otrzymali medale, nagrody, a cała drużyna pamiątkowy dyplom i puchar.
Celem zawodów było stworzenie dzieciom okazji do zdobywania pozytywnych doświadczeń poprzez osiąganie sukcesów sportowych, rozwijanie sprawności fizycznej oraz umożliwienie nawiązania kontaktów z rówieśnikami z innych szkół.
Festynowi przyświecała idea propagowania sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu wśród osób niepełnosprawnych.
Drużynę do zawodów przygotowały oraz prowadziły: Beata Markowska i Magdalena Zakolska
Organizatorem turnieju był SOSW nr 6 w Krakowie. Patronat medialny i wsparcie logistyczne sprawowali: Radio Kraków, TVP3 Kraków, Małopolskie Stowarzyszenie Społeczno- Sportowe,, Sprawni Razem”, miasto Kraków i KS Borek.
Opracowała M. Zakolska

Facebooktwitter