„Wspólne działania”

Nasza współpraca z Zespołem Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce rozpoczęła się w niedługim czasie po otwarciu Środowiskowego Domu Samopomocy w Tomaszkowicach. Spotkaniem, które zapoczątkowało naszą współpracę było przedstawienie jasełkowe w 2006 roku. Jubileusz 50 – lecia istnienia i działalności Szkoły Specjalnej w Wieliczce stał się wspaniałą okazją do uruchomienia wspomnień z licznych warsztatów plastycznych, które zorganizowaliśmy dla Was dzieląc się swoją wiedzą i umiejętnościami artystycznymi, bo przecież „ukryty talent tkwi w każdym z nas”. Liczne konkursy wiedzowe, które z kolei Wy zorganizowaliście dla nas oraz wiele innych spotkań: piknikowych, teatralnych, czy zabaw tanecznych, były naszym wspólnym działaniem i okazją do mile spędzonego czasu.


Konkurs “Szlachetne zdrowie” – rok 2015

Wielu Uczestników naszego ośrodka to absolwenci Szkoły Specjalnej w Wieliczce, dlatego też nasze spotkania są przepełnione wspomnieniami z czasów szkolnych. Uczestnicy dzielą się wrażeniami z pobytu w ŚDS, opowiadają o radościach i kłopotach, o zmianach, o nowych znajomościach. Patrząc na archiwum wydarzeń naszego ośrodka nie można pominąć żadnego roku, ponieważ nie było takiego, w którym nie odbyło się żadne spotkanie z uczniami Szkoły Specjalnej w Wieliczce.
Z prawdziwą radością i satysfakcją bierzemy udział w tych spotkaniach i liczymy na dalszą współpracę. Przy okazji tak pięknego Jubileuszu składamy Pani Dyrektor i Gronu Pedagogicznemu najserdeczniejsze życzenia dalszych osiągnięć dydaktycznych i wychowawczych, dużo sił do dalszej pracy oraz pełnej z niej satysfakcji, a Uczniom – by kształcenie w tej szkole zaspokajało Wasze oczekiwania i aspiracje, pomagało odkryć nowe umiejętności, talenty oraz aby było powodem wyjątkowych wspomnień.
Niech Jubileusz 50 – lecia będzie dla Was Wszystkich powodem do zadowolenia, satysfakcji, rozwoju osobistego i bodźcem do dalszego działania!

Zespół wspierająco-aktywizujący ŚDS w Tomaszkowicach


Zespół wspierająco-aktywizujący ŚDS w Tomaszkowicach – od lewej: p. Paulina, p.Longina, p.Iwona, p.Monika

Autorkami wspomnień są instruktorki terapii zajęciowej z Zespołu wspierająco-aktywizującego ŚDS w Tomaszkowicach – to osoby o niezwykłym zacięciu artystycznym, pełne kreatywnych pomysłów, posiadające wyjątkową umiejętność odkrywania prawdziwych artystycznych talentów wśród swoich podopiecznych. Były i są dla nas prawdziwą inspiracją do doskonalenia naszego warsztatu pracy nauczycieli przedmiotów artystycznych.

Facebooktwitter