Kopalnia tajemnic

Uczniowie z klas: 3U (wych. A. Jezierska), 6 U (wych. E.Maciejewska), 6 UA (wych. M.Kaczor) oraz 7UB (wych. J.Bielak), regularnie biorą udział w zajęciach on-line organizowanych przez Muzeum Żup Krakowskich. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat historii powstania wielickiego złoża soli, obejrzeli wirtualne fragmenty wystawy geologicznej, poznali kolejne etapy tworzenia drzeworytu, został im przybliżony temat pracy górnika (tradycje i obyczaje, które towarzyszą górnikom w pracy od najdawniejszych czasów do dnia dzisiejszego) oraz pogłębili swoją wiedzę na temat przyjaźni górnika i konia. Na każdych zajęciach mają okazję wykazać się kreatywnością i twórczym myśleniem, podczas wykonywania zadań manualnych. Uczniowie (z pomocą rodziców) wykonali doświadczenie z solanką (pozwalające wyhodować piękne kryształy), zdobioną podkowę z masy solnej, przygotowali drzeworyt (matrycę oraz odbitkę) oraz Czako – czapkę górniczą. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Opracowała: M. Kaczor

Facebooktwittergoogle_plus