Narodowe Święto Niepodległości

“Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem,
a staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmującym dane terytorium.”
Józef Piłsudski

W naszej szkole pamiętamy i zawsze uroczyście obchodzimy rocznice ważnych dla kraju wydarzeń. W tym roku po raz pierwszy nie odbył się apel z okazji Narodowego Dnia Niepodległości, nie było tańczącej poloneza i krakowiaka młodzieży, inscenizacji kościuszkowskiej przysięgi i szczególnie lubianych przez uczniów legionowych pieśni. Ale pamięć o tym, tak ważnym dla wszystkich Polaków dniu, nie zniknęła. Nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. Z tej okazji o godz.11.11 nasi uczniowie zaśpiewali “Mazurek Dąbrowskiego”.

Nauczyciele podczas zajęć zdalnych rozmawiali z uczniami o patriotyzmie, bohaterstwie i walce o wolność, a z pomocą różnorodnych ćwiczeń interaktywnych i kart pracy wzbogacali ich wiedzę o Polsce. Wierzymy, że w przyszłym roku spotkamy się na auli i wspólnie będziemy przeżywać 103. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości.
Chętnych zapraszamy do wykonania pracy plastycznej inspirowanej słowami: ,,Wolność w bieli i czerwieni’’. Zebrane po powrocie do szkoły prace będą wykorzystane do wykonania dekoracji na przyszłoroczną akademię.

Opracowała: A.Romańska

Facebooktwitter