Biblioteka szkolna zaprasza do czytania i do udziału w konkursie – Zostań w domu i czytaj

Wszyscy znamy serię książeczek o Basi. Basia to ulubiona bohaterka naszych dzieci. Przypomnijmy sobie niektóre tytuły- a jest ich bardzo dużo.

Wydawnictwo EGMONT udostępniło nowe opowiadanie z serii Basia w formie elektronicznej całkowicie za darmo. Opowiadanie jest bardzo aktualne w czasie epidemii- sami się przekonacie. Co się dzieje ? Basia nie rozumie dlaczego nie idzie do przedszkola, a jej brat do szkoły. Co się zmieniło ? Dowiemy się co o tym sądzi Misiek Zdzisiek w nowym opowiadaniu.

 

Tekst można pobrać w PDF ze stron : https://czasdzieci.pl/pliki/ro_zal/MZ_i_glupi_wirus_lite.pdf i www.basia.com.pl .

MIŁEJ LEKTURY!
Ale to nie wszystko .Proponuję wam również udział w konkursie :
Zabawa „ZRÓB SOBIE SAM KSIĄŻKĘ O BASI” – wejdź na podaną niżej stronę i wykonaj książeczkę zgodnie z instrukcją i własnymi pomysłami. Wszystkie prace będą ocenione, nagrodzone i wystawione na wystawie w bibliotece szkolnej.
https://basia.com.pl/_files/Files/ks/ia/ksiazka_o_basi.pdf

Opracowała:  M. Sitko

Facebooktwittergoogle_plus