Powróćmy jak za dawnych lat

Na sentymentalne spotkanie oraz nostalgiczny powrót do świata międzywojennych przebojów muzycznych zaprosili nas dzisiaj nasi przyjaciele z Klubu Seniora działającego przy Domu Kultury Dwór Czeczów w Krakowie. Podczas tego wydarzenia przenieśliśmy się we wspaniały beztroski świat twórczości Eugeniusza Bodo, Hanki Ordonówny, czy wreszcie Mieczysława Fogga. Czasy dwudziestolecia międzywojennego to prawdziwa skarbnica polskiej muzyki. Piosenki powstałe w tamtym okresie wiązały się często z teatrem lub z filmem. Były one bowiem pisane głównie po to, by móc wykorzystać je na scenie lub przed kamerą. Dzięki temu powstały szlagiery, które na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki. Na scenie zaaranżowano przytulną kawiarnię, która nawiązywała do kawiarni literackich, gdzie w okresie międzywojennym spotykali się poeci, pisarze, kompozytorzy – jednym słowem ludzie z artystyczną duszą. Jak się okazuje nasi Seniorzy to prawdziwi profesjonaliści estrady – brawurowe wykonania muzycznych przebojów 20-lecia międzywojennego wywarły na wszystkich wrażenie!
Nasze listopadowe spotkanie było również okazją do przypomnienia kilku pieśni patriotycznych, bowiem w ubiegłym tygodniu obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzisiejszy koncert z pewnością pokazał jak ogromny wpływ na kształtowanie się polskiego społeczeństwa po latach zaborów miała właśnie muzyka!

Dziękujemy naszym przyjaciołom w Klubu Seniora i do zobaczenia wkrótce!

Opracowała: M. Majka

Facebooktwitter