Śladami wielickich skarbów

W pogodny jesienny dzień uczniowie klasy IPPB wraz z Panią Dorotą Ptak i Dorotą Dziadusz wybrali się na wędrówkę śladami wielickich skarbów. Mieliśmy przyjemność oglądać i podziwiać solniczki z różnych stron świata, które mieszczą się w Muzeum Żup Krakowskich. Nie zabrakło nas również w wielickim Centrum Kultury i Turystyki , gdzie jak koneserzy sztuki analizowaliśmy malarstwo artystów – amatorów. Piękne obrazy krajobrazów, kwiatów i pobliskiej architektury zachwyciły naszych uczniów. Podczas naszej wycieczki było coś dla duszy jak i również dla ciała- wizyta w restauracji SŁODKO CZY SŁONO, w której uczniowie samodzielnie zamówili swoje ulubione smakołyki. W drodze powrotnej odwiedziliśmy również wielicką Mediatekę, w której zapoznaliśmy się z jej aktualnymi propozycjami.

Facebooktwittergoogle_plus