Wycieczka szkolna

W dniu 10 czerwca pojechaliśmy autokarem do Gospodarstwa Agroturystycznego “OWIECZKA”położonym między Limanową a Nowym Sączem. Jest to gospodarstwo ekologiczne o tradycyjnej produkcji zwierzęcej ( drób, króliki, krowy i świnie) oraz roślinnej (plantacja porzeczek, aronii, truskawek, sad jabłoniowy i śliwkowy oraz wiele innych owoców i warzyw, które są wykorzystywane do żywienia turystów). Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość uczestniczenia w karmieniu zwierząt.  Odbyły się warsztaty – spotkanie z okruchem tradycji„Od ziarenka do bochenka– pieczemy wiejski chleb”- zapoznanie z wyrobem i wypiekiem chleba w tradycyjnym piecu chlebowym opalanym drewnem, dzieci same formowały drożdżówki z serem lub dżemem. Potem był obiad i odpoczynek i zabawy na świeżym powietrzu. Na pożegnanie dzieci otrzymały złociste, pachnące, świeże bułeczki własnoręcznie zrobione przez nich, wypiekane w tradycyjnym piecu chlebowym. Pogoda była wspaniała i wszyscy świetnie się bawili. Opiekunami grupy byli: Magdalena Sitko, Zofia Łukasik i Beata Banaś.

Facebooktwittergoogle_plus