Starych przebojów czar – w rytmie walca róż

Walc był przez wiele lat królem tańców salonowych oraz źródłem wzruszeń starszego pokolenia. Dzisiaj walc jest raczej rzadko spotykanym gościem na parkietach tanecznych. Z tego właśnie powodu kolejne spotkanie w ramach innowacji pedagogicznej “Most pokoleń – działajmy razem i uczmy się od siebie!” postanowiliśmy poświęcić podróży tanecznym krokiem w świat ponadczasowych przebojów muzycznych. Po raz kolejny sprawdziła się dewiza, że taniec jest dla każdego, bez względu na wiek.
Łatwe do naśladowania kroki taneczne i piękna muzyka wprawiły wszystkich w optymistyczny nastrój, pobudzając do radosnej zabawy. Nasze spotkanie po raz kolejny udowodniło, że postępujące zmiany kulturowe, społeczne i technologiczne nie muszą powodować oddalania się od siebie różnych pokoleń. Wręcz odwrotnie.
Pani Agnieszka – nasza trenerka tańca, ukazała nam delikatność, nastrojowość, subtelność oraz elegancję walca, który został wybrany na temat przewodni naszego spotkania. Już po kilkunastu minutach wspólnych ćwiczeń zarówno Seniorzy jak i uczniowie wirowali po parkiecie wykonując wcale nie proste układy choreograficzne. Mamy nadzieję, że nasze taneczne spotkanie dostarczyło wszystkim niezapomnianych przeżyć i będzie zachętą do dalszego zgłębiania tajników sztuki tańca.

Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce Zdebskiej za poświęcony nam czas oraz dzielenie się swoją taneczną pasją!

Opracowała: M. Majka

Facebooktwittergoogle_plus