Jasełka 2018

„Spojrzały aniołki w niebieski kalendarz
czas robić porządki, zbliżają się święta.” (W . Chotomska)

O tym, jak małe aniołki na polecenie archanioła Gabriela sprzątały betlejemską stajenkę i jakie przygody ich spotkały, opowiadały tegoroczne szkolne jasełka. Przy ubogim żłóbku był czas na zgodę po niewielkiej sprzeczce cherubinków z lokatorami stajenki – wyniosłym wołkiem i upartym osiołkiem. Później już wszyscy razem w zgodzie i oczekiwaniu przygotowywali miejsce na przybycie Świętej Rodziny. To tu narodził Zbawiciel, otulony do sny najpiękniejszymi kolędami. Szopkę odwiedzili gromadnie pasterze i pasterki z okazałym psem pilnującym stada maleńkich owieczek. Pojawili się też egzotyczni goście – Trzej Królowie, wraz ze wspaniałymi zwierzętami – tygrysem, słoniem, wielbłądem. Nie zabrakło oczywiście dzieci niosących swoje dary. W podniosłym, pełnym radości nastroju, przy pięknej muzyce kolęd i pastorałek celebrowaliśmy wspólnie z zaproszonymi gośćmi nadejście Zbawiciela.

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwittergoogle_plus