Klub Młodego Odkrywcy

Co miesiąc w naszej szkole odbywały się warsztaty edukacyjne prowadzone przez pana Szymona z Klubu Młodego Odkrywcy przy Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach. Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie poprzez ciekawe eksperymenty zgłębiali wiedzę na temat zjawisk przyrodniczych, przewodnictwa prądu i ciepła obserwując wiele doświadczeń. Mieli okazję skonstruować prototyp silnika odrzutowego a przy użyciu produktów spożywczych przygotować wulkany, następnie wywołać ich erupcje. Wykonywali różne eksperymenty, dzięki którym obserwowali zjawiska przyciągania kartek papieru czy elektryzowania włosów, barwili kredę. Wszyscy byli pod wrażeniem tego, jak z niewielu produktów takich jak soda, ocet czy olej mogą powstać niezwykłe kolorowe bąbelkowe kompozycje. Ostatnie zajęcia w tym roku, kończące cykl comiesięcznych spotkań pozwoliły uczniom przenieść się w kosmos, zobaczyć z bliska planety i cały układ słoneczny. Nauczyli się także jak wykonać zegar słoneczny. Prezentacja multimedialna dotycząca kosmosu uświadomiła uczniom rolę słońca, księżyca i gwiazd.
Bardzo dziękujemy panu Waldemarowi z Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach oraz panu Szymonowi z Klubu Młodego Odkrywcy za poświęcony naszym uczniom czas i naukę poprzez zabawę przez cały rok.

Opracowała: R. Zawora

Facebooktwittergoogle_plus