Zielona Kapela – „Ballada o Krakowie”

27. 03. 2018 r. gościliśmy w naszej szkole Zieloną Kapelę z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach. Artyści przedstawili program pt. „Ballada o Krakowie”, zawierający ciekawe i oryginalne interpretacje utworów: „Piosenka o mojej ulicy” grupy Pod Budą, „Bracka” Grzegorza Turnaua, „Kraków” Myslovitz & Grechuta oraz „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa” Andrzeja Sikorowskiego i Grzegorza Turnaua. Między utworami mogliśmy wysłuchać recytowanych przez Poetę fragmentów wiersza „Obłoki nad Krakowem” Bogusława Michalca. Uczestnicy WTZ wraz z terapeutą zabrali nas w poetycką podróż po krakowskich uliczkach i kawiarenkach. Zobaczyliśmy Mima, Artystę-malarza, który na naszych oczach tworzył swoje dzieło oraz Turystów goszczących w kawiarence.

Opracowała: I. Milewska

Facebooktwittergoogle_plus