Na tropie codzienności

Uczniowie klasy 1PP oraz 7UB uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Na tropach codzienności” zorganizowanych w Muzeum Etnograficznym w Krakowie w ramach programu „Bon Kultury”. Na uczestników warsztatów, poszukujących tropów dawnej i współczesnej codzienności, czekały różne zadania i ćwiczenia. Zwiedziliśmy także kilka sal wystawowych, gdzie mogliśmy z bliska przyjrzeć się rozmaitym obiektom z terenów dawnej i współczesnej Polski – zabytkom folkloru, rzemiosła, rękodzieła, budownictwa drewnianego oraz sztuki ludowej. Duże zainteresowanie uczniów wzbudziła stara olejarnia oraz dawna sala lekcyjna, gdzie przez chwilę mogliśmy poczuć klimat dawnej szkoły – kałamarze, pióra ze stalówkami, liczydła, drewniane ławki, a nawet worki z grochem, na których ponoć klęczeli w kącie niegrzeczni uczniowie! Pełni wrażeń opuściliśmy Muzeum Etnograficzne i korzystając z pięknej, wiosennej pogody odbyliśmy krótki spacer nad Wisłą.

Opracowała: M. Majka

Facebooktwittergoogle_plus