Kółko origami

Pierwsze półrocze już za nami a wraz z nim pierwsza część zajęć pozalekcyjnych z origami, wraz z rozpoczęciem drugiego półrocza rozpoczynamy drugą część zajęć (t.j. we środy na lekcji siódmej). Origami to wschodnia sztuka składania papieru, najbardziej charakterystyczna jest dla kultury Japonii. Dzięki której uczniowie rozwijają swoją kreatywność, koncentracje, cierpliwość i sprawność manualną. W trakcie pracy relaksują się, odpoczywają oraz pracują nad opanowaniem i starannością. Składanie i zaginanie papieru nie polega na mechanicznym działaniu. Towarzyszy mu działalność matematyczna: przeliczanie ilości karteczek (wg. koloru, wielkości, kształtu itp.), a co najważniejsze poszerzamy i utrwalamy wiadomości z zakresu geometrii. Zajęcia te mają za zadanie rozwijać, kształtować, odkrywać talenty, zdolności matematyczne oraz zainteresowania uczniów. Wystawę prac można oglądać w głównych holu szkoły.

Opracowały: J. Rosół, J. Bielak

Facebooktwittergoogle_plus