Czytanie książek uczy i bawi

Uczniowie klasy 3 GŻ A 14 grudnia 2017 roku w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa poznali niezwykłą bohaterkę lektury pt. “Basia i Boże Narodzenie” autorstwa Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Zbliża się Wigilia, ale mama Basi łamie sobie rękę i reszta rodziny musi podzielić się jej obowiązkami. Ila ta mama musi mieć “na głowie” skoro cała rodzina ma się czym dzielić?Uczniowie również postanowili pomóc swoim rodzicom i wykonali kartki okolicznościowe. Wycinali, kleili i ozdabiali opowiadając o tradycjach bożonarodzeniowych w swoich domach i poznając zwyczaje swoich kolegów i koleżanek. Wszyscy poczuli klimat zbijających się świąt a może ktoś jeszcze w domu postanowi pomóc swojej mamie w świątecznych przygotowaniach?….

Opracowała: A. Chmiela

Facebooktwittergoogle_plus