Wycieczka do kopalni

Uczniowie klas 3G i 1PP postanowili schronić się przed czerwcowym upałem w chłodnych podziemnych korytarzach Kopalni Soli w Wieliczce. Oprowadzani przez bardzo sympatyczną Panią Magdę poznawali tajniki pracy i życia w kopalni. Znajdująca się na trzecim poziomie ekspozycja bardzo przybliża zwiedzającym codzienne życie „kopaczy” soli. Nie było ono proste, wiązało się z ciągłym ryzykiem i obawą przed utratą życia. Młodzież miała okazję oglądać, dotykać, a nawet przymierzać przedmioty związane z przeszłością kopalni. Uczniowie dowiedzieli się także, że oprócz ludzi pod ziemia można było spotkać też… konie, bez których praca przy wydobywaniu „białego złota” nie byłby możliwa. Opowieści Pani Magdy, wędrówki korytarzami, widowiskowe projekcje i oryginalny obraz Jana Matejki zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Wycieczkę zakończono wizytą w budce z najlepszymi lodami w mieście

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwitter