„Z pieśnią przez dzieje Ojczyzny – koncert chóru Camerata”

W przededniu 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbył się wyjątkowy koncert. Na scenie auli Kampusu Wielickiego pojawił się wielicki chór Camerata pod dyrekcją pani Izabeli Szoty. W programie koncertu znalazły się utwory, które towarzyszyły Polakom w drodze do wolności i które na trwałe wrosły w krajobraz historyczny Polski. Wykonane przez Cameratę pieśni takie jak „Rota”, „Marsz Pierwszej Brygady”’ „Wojenko, wojenko” czy „Przybyli ułani” poruszyły serca młodych i starszych słuchaczy. Koncert dostarczył wszystkim widzom nie tylko wielu wzruszeń, ale był również dla nich wspaniałą lekcją historii. Uświadomiliśmy sobie wszyscy, że pieśni patriotyczne, których wysłuchaliśmy, łączyły naszych rodaków w trudnych momentach dziejów Polski, były zwierciadlanym odbiciem naszych nastrojów narodowych i dokumentem zrywów wolnościowych. Na zakończenie koncertu pani dyrektor Bożena Prochwicz podziękowała gościom za wspaniały występ i wręczyła na ręce pani dyrygent Izabeli Szoty medal „Przyjaciela Szkoły”.

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus