Jasełka – “Opowieść Aniołów”

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszej szkole jest zawsze magiczny. Dzieci nie mogą się doczekać wigilii, choinki, prezentów, a także… przedstawienia szkolnych Jasełek. W tym roku widowisko, do którego scenariusz napisała pani Magda Pasek, wprowadziło zebranych w świąteczny nastrój słowami anioła – „To noc najpiękniejsza, to noc jedyna… Ta noc, gdy rodzi się Boża Dziecina”. Anioły opowiadały o tajemnicy zwiastowania, zwoływały pastuszków , wskazywały mędrcom drogę do Betlejem i prowadziły dzieci do stajenki. Grupa anielskich dziewczynek – śnieżynek – przygotowanych przez panie R. Zaworę, J. Koszler, K. Kluskę – wykonała piękny układ taneczny przed żłóbkiem małego Jezuska. Niepowtarzalny nastrój tworzyły kolędy i pastorałki, przygotowane specjalnie na ten dzień przez pana Radka Warwasa. Niejednemu z gości zgromadzonych na auli łza wzruszenia zakręciła się w oku! Nasi mali aktorzy pięknie przedstawili swoje role, nad czym czuwały panie A. Romańska i K. Majcherczyk, a na kampusowej scenie pojawili się również M. Mikołajczyk i M. Figiel. Piękne dekoracje i stroje stworzyła A. Bernacka.
Na kampusowej scenie zaprezentowali się także przedstawiciele klasy II gimnazjum, którzy pod kierunkiem wolontariuszki – p. Grażyny Kwiatkowskiej, zaśpiewali tradycyjne polskie kolędy.

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwittergoogle_plus