Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzony jest “Światowy Dzień Pluszowego Misia”. W tym dniu w wielu szkołach podstawowych, przedszkolach, świetlicach odbywają się imprezy czytelnicze, zabawy i konkursy. Święto to się cieszy dużą popularnością, gdyż dzieci uwielbiają misie! To nie tylko pluszowa przytulanka, to „ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy i pomagają zasypiać.
W tym dniu, w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia połączyliśmy z Ogólnopolskimi Urodzinami Książkowego Misia obchodzonymi od kilku lat z inicjatywy Fundacji ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”. Każde dziecko przyszło ze swoim ukochanym pluszowym przyjacielem. Odwiedziły nas misie duże, małe, puchate i kolorowe. Podczas wspólnego świętowania dzieci poznały historię Pluszowego Misia oraz jego imienia “Tedy”, śpiewały piosenki i wykazały się znajomością postaci z bajek, których bohaterem był miś. Nie zabrakło oczywiście “małego co nieco” dla każdego łasucha i dla naszego solenizanta.

Opracowała: Kinga Biel

Facebooktwittergoogle_plus