Warsztaty pszczelarskie

Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy państwa Andrzeja i Małgorzatę Ożóg, którzy zorganizowali dla nas warsztaty pszczelarskie. Pszczelarstwo jest prawdziwą pasją pana Andrzeja, który w niezwykle interesujący sposób opowiedział nam o zwyczajach pszczół i organizacji pracy rodziny pszczelej. Bardzo szybko w salach i szkolnych korytarzach rozniósł się piękny zapach wosku pszczelego oraz miodowo – cynamonowy świątecznych pierniczków. Bowiem czasie kiedy pan Andrzej wprowadzał nas w tajniki pszczelarstwa i wyrobu świec z wosku pszczelego, w sąsiedniej sali pani Małgosia nauczyła nas jak wykonać choinkę z piernikowych gwiazdeczek i jak pięknie ją ozdobić przy pomocy lukrowych pisaków oraz kolorowych cukrowych kuleczek. Przy okazji można było również ozdobić piernikowego aniołka oraz go skosztować, co wszyscy oczywiście skrupulatnie uczynili.

Zajęcia bardzo nam się podobały i mamy nadzieję na kolejne spotkanie poświęcone tematyce pszczelarstwa!

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus