W prawo zwrot!

W czwartek 11 grudnia w ramach cyklu spotkań “Ciekawi goście w naszej szkole”odwiedził nas pan ppłk Grzegorz Cieśnikowski emerytowany zawodowy żołnierz z 30-letnim stażem pracy w armii.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się na czym polega i jakie znaczenie ma służba wojskowa, jakie cechy charakteru, predyspozycje i jaką drogę trzeba przebyć, aby zdobyć ten zawód.  Zapoznali się z ekwipunkiem, który towarzyszy żołnierzom podczas ich służby. Stanęli przed możliwością zobaczenia z bliska, jak wygląda mundur oraz dowiedzieli się również, co robić, aby przetrwać w warunkach poligonowych.

Pan Grzegorz pochwalił się pamiątkami i medalami którymi został odznaczony. Zaprezentowany został także film promocyjny o służbie w wojsku polskim. Na koniec uczniowie mieli okazję sprawdzić się w musztrze.

Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Po takim doświadczeniu, wielu chłopców, ale i niejedna dziewczynka marzy o służbie w wojsku.

Opracowała: Kinga Biel, Paulina Szyszkowicz

Facebooktwittergoogle_plus