Eko-harce w terenie

Za nami pierwsze ekologiczne zabawy i warsztaty w terenie. W tym tygodniu zapoznaliśmy się z tematyką energii odnawialnej na przykładzie urządzeń zainstalowanych w Eko – Motelu na Wierzynka w Wieliczce. Zastosowane w tym kompleksie ekologiczne rozwiązania to elektrownia wiatrowa oraz słoneczna, oświetlenie ledowe, agregat prądowy, automatyczny zmiękczacz wody, urządzenie do filtracji wody oraz eko-samochód hybryda. W trakcie warsztatów na terenie Eko- Motelu odbyliśmy też praktyczne ćwiczenia w segregacji odpadów oraz uczestniczyliśmy w ekologicznych zajęciach plastycznych z wykorzystaniem eko – klocków ze skrobi kukurydzianej, które sprawiły nam wielką frajdę. Na zakończenie pobytu w Eko- Motelu gospodarze zaprosili dzieci do Parku Pinokio, gdzie szalonym zabawom nie było końca! Zjeżdżalnie, gokarty, małpi gaj, ścianki wspinaczkowe, trampolina, huśtawki – każdy znalazł coś dla siebie! Kolejne ekologiczne warsztaty w terenie odbyły się w Izbie Leśnej w Nadleśnictwie Niepołomice. Tutaj dowiedzieliśmy się sporo o tym co nam dają lasy i jak należy się w nich zachowywać. Zdobyliśmy informacje o chronionych gatunkach roślin i zwierząt oraz przekonaliśmy się, że aby chronić lasy warto zbierać makulaturę! W Leśnictwie Sitowiec mieliśmy niepowtarzalną okazję obserwować przyrodę z bliska, odwiedziliśmy również fermę strusi. Przybywając w Puszczy Niepołomickiej nie sposób było nie odwiedzić zamku w Niepołomicach. Tutaj przechadzaliśmy się po krużgankach i podziwialiśmy wystawę trofeów myśliwskich. W minionym tygodniu bawiliśmy się również wspaniale podczas zajęć kulinarnych, sportowych, plastycznych i edukacyjnych w naszej szkole – upiekliśmy pyszną pizzę, wykonaliśmy eko-akwarium, nauczyliśmy się ekologicznej piosenki „Ziemia, wyspa zielona”, utrwaliliśmy umiejętność segregacji odpadów z wykorzystaniem interaktywnej gry „Segreguj odpady” i oczywiście nie zapomnieliśmy o relaksowaniu się, bo przecież są WAKACJE!

Ekologiczne Harce – czytaj

 Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus