Kora i Demeter w Skawinie

17 maja nasza grupa teatralna uczestniczyła w XXV Jubileuszowym Przeglądzie Zespołów Artystycznych Szkolnictwa Specjalnego w Skawinie. Uczniowie zaprezentowali licznie zgromadzonej publiczności montaż muzyczno-słowny oparty na greckim micie o bogini urodzaju. Demeter (w tej roli Małgosia) przestrzegała swoją córkę – Korę (Wiktoria), aby ta nie zrywała pięknego narcyza. Tańcząc z nimfami – Iwonką i Natalią – na ukwieconej łące, Kora nie potrafiła oprzeć się czarowi narcyza. Zerwała kwiat i natychmiast została porwana przez Hadesa (Daniel) i jego sługi (Mateusza, Marka i Marcina) do podziemnego królestwa. Zrozpaczona Demeter szukała córki mszcząc się na ziemi i rzucając klątwę nieurodzaju. Dobrze, ze Helios – bóg słońca (Grzegorz) powiedział jej, gdzie ma szukać córki. Przedstawienie zakończył radosny taniec świętujący spotkanie Demeter z Korą – Persefoną. W tajniki opowieści wprowadzał zgromadzonych widzów grecki chór w postaci Przewodnika – Patryka. Aktorzy otrzymali gromkie brawa! Za przygotowanie uczniów i opracowanie choreografii odpowiadały Panie: A. Romańska, K. Majcherczyk, M. Zakolska i K. Bauer. Piękne rekwizyty przygotowała E. Turakiewicz.

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwittergoogle_plus