Szkoła pamięta

W październiku 2023r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby wzięli udział w piątej już edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.
Celem akcji jest upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. W ramach tej cennej inicjatywy z uczniami przeprowadzono lekcje, mające na celu przybliżenie i omówienie ważnych wydarzeń i postaci historycznych. Szczególną uwagę poświęcono bohaterom powstania warszawskiego – młodzież obejrzała prezentację
multimedialną, przygotowano gazetkę ścienną.
Uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawczyniami uporządkowali bezimienne i opuszczone groby na cmentarzu komunalnym w Wieliczce. Zapalili znicze na znajdujących się tam mogiłach żołnierzy Wojska Polskiego poległych w kampanii wrześniowej oraz na nagrobkach osób cywilnych – ofiar terroru hitlerowskiego.
Uczniowie odwiedzili także klasztor Franciszkanów w Wieliczce, aby uczcić pamięć o patronie szkoły – bracie Alojzym Kosibie. Na jego mogile złożono kwiaty i zapalono znicze.
Na zajęciach lekcyjnych wykonano prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Facebooktwitter