Wizyta w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej “Manggha”

Uczniowie klasy 7U oraz 2PP uczestniczyli w pierwszej lekcji muzealnej z cyklu “Podróż do Azji” w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej “Manggha” w Krakowie. Nasze pierwsze spotkanie miało na celu poznanie kultury Japonii. Opowieść o kraju kwitnącej wiśni lub kraju wschodzącego słońca, bo również tak nazywana jest Japonia, niezwykle nas zaciekawiła. Usłyszeliśmy mnóstwo legend i ciekawostek o samurajach, gejszach, a także o tradycjach i obyczajach panujących w różnych regionach Japonii. Spróbowaliśmy również swoich sił w tradycyjnej japońskiej sztuce składania papieru, czyli origami oraz zwiedziliśmy wystawę, na której mogliśmy podziwiać m.in. japońskie drzeworyty. Zwieńczeniem naszej wycieczki był cudowny spacer nad brzegiem Wisły, w czasie którego mogliśmy się cieszyć piękną, słoneczną pogodą.
Opracowały: M. Majka, K. Majcherczyk, N. Bełz

Facebooktwitter