Barbakan i tajemnice Bramy Floriańskiej

Młodzież klas 7l, 7u i 2PP uczestniczyła w ciekawej lekcji muzealnej. Oprowadzający po Barbakanie i pozostałościach murów obronnych starego Krakowa przewodnik opowiadał o sposobach zdobywania i obrony miast w dawnych czasach. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie krakowskie legendy oraz poznać zupełnie nowe, na przykład o strzelającym guzikami królu kurkowym. Wszystkim na pewno przydała się powtórka z wiedzy historycznej dotyczącej chociażby kolejnych władców zasiadających na wawelskim tronie. Średniowieczna architektura w postaci baszt, fos okalających zamki czy mostów
zwodzonych nie jest już dla nikogo tajemnicą. Oczywiście najciekawszą częścią wycieczki była możliwość poznania tajemniczych zakamarków Barbakanu, Bramy Floriańskiej i murów obronnych. Całości dopełniła wspaniała wrześniowa pogoda, która pozwoliła cieszyć się widokami i kolorami.
Opracowała: K. Majcherczyk, A. Romańska, M. Majka

Facebooktwitter