Innowacja „Zaszyfrowana Polska”

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klasy 6L i 7U brali udział w innowacji pedagogicznej„Zaszyfrowana Polska”. Co kryje się pod tym tajemniczym tytułem? Comiesięczne spotkania, organizowane zgodnie z mottem “Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek. (A. Einstein).

Głównym celem innowacji było wzbogacenie wiedzy o Polsce, a także kształtowanie tożsamości narodowej i postaw patriotycznych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski. Uczestnicy sprawdzali swoją wiedzę dotyczącą Polski oraz elementów z nią związanych. „Łamali szyfry” i odkodowywali wiadomości. W trakcie spotkań formułowali własne opinie, dyskutowali, rozwijali umiejętności logicznego myślenia, koncentrację uwagi, intuicję, wyobraźnię, rozumowanie i wnioskowanie. Wykorzystywano narzędzia dydaktyczne – matę do kodowania, kolorowe kubki, symbole, szyfry, kolorowe kartki, komputer i tablicę interaktywną. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, wspierając się nawzajem. Pamiątka innowacji będą zdjęcia z zajęć oraz breloczek wydrukowany na szkolnej drukarce 3D.

Opracowała: K. Majcherczyk, A. Romańska

Facebooktwitter