Jasełka

„A Słowo Ciałem się stało
i mieszkało między nami”

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełny miłości, pojednania i wzruszeń z którymi wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są Jasełka szkolne które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel.
Punktem wyjścia był raj utracony przez człowieka i grzech jaki uczynił. Bóg zesłał nam swojego Syna Jezusa aby ten raj nam przywrócić.

Uczniowie z wielkim przejęciem odgrywali swoje role i starali się przekonać licznie zgromadzoną publiczność co jest istotą Bożego Narodzenia. Przedstawienie wzbogaciły piękne kolędy i pastorałki śpiewane przez uczniów Naszej Szkoły wspierane przez nauczycieli i pracowników szkoły.
Wszyscy wspólnie kolędowaliśmy radując się z Narodzenia Jezusa.

Opracował: A.Drozdek

Facebooktwittergoogle_plus