Narodowe Święto Niepodległości

,, Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy,
Co nam obca przemoc wzięła,
Szablą odbierzemy’’

Uroczysta akademia upamiętniająca 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie uczniowie wyrecytowali, wyśpiewali i wytańczyli najważniejsze wydarzenia z czasów niewoli i walki o wolność. Na ekranie i scenie pojawił się Tadeusz Kościuszko z kosynierami, Jan Henryk Dąbrowski z utworzonymi we Włoszech legionami, walcząca w powstaniu Emilia Plater i Józef Piłsudski, naczelnik odrodzonego państwa. Wszyscy ze wzruszeniem wysłuchali piosenki ,,Za to Cię kocham Polsko’’, zagranych na dzwonkach i keyboardzie pieśni legionowych oraz podziwiali tańczących poloneza i mazurka. I na pewno w niejednym oku zakręciła się łza podczas słuchania ,,Orła białego’’, piosenki poświęconej małemu powstańcowi, Wojtkowi Zalewskiemu.
Jak zwykle wszyscy biorący udział w akademii spisali się wzorowo i należą im się duże brawa.

Facebooktwittergoogle_plus