Dzień Edukacji Narodowej

Jak co roku w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej spotkaliśmy się w auli szkolnej. Spotkanie rozpoczęli nasi najmłodsi uczniowie, którzy przygotowali wiersz Juliana Tuwima ,,Abecadło’’ (kl. 2UA i 3U). Po nagrodzonym dużymi brawami występie do ślubowania przystąpili uczniowie rozpoczynający swoją szkolną przygodę, Szymon i Patryk. Bardzo przejęci słuchali słów ślubowania i odbierali z rąk pani Dyrektor dyplomy potwierdzające ich przynależność do szkolnej społeczności.
W drugiej części spotkania na scenie zaprezentowali się starsi uczniowie. Były wiersze i piosenki, sporo humoru, ale i nieco powagi. Uczniowie klasy 5L przypomnieli nam twórczość Tuwima, tańczące z pomponami dziewczyny przeniosły nas w świat marzeń, a uczniowie klasy 6U i 8UB przypomnieli nam, jak ważne jest w naszym życiu pomaganie. Nie zabrakło też tradycyjnego już w naszej szkole wręczania szkolnych Oscarów i mnóstwa życzeń dla wszystkich pracowników szkoły. A na zakończenie wszystkich oglądających rozbawił koncert życzeń w wykonaniu pana Radka i Arka, którzy przypomnieli nam znane przeboje i humorystycznie przedstawili różne oblicza szkolnej rzeczywistości. Duże brawa należą się wszystkim występującym uczniom oraz prowadzącym szkolną uroczystość, uczniowi klasy 2PPA Patrykowi i pani Justynie.
Opracowała: A.Romańska

Facebooktwittergoogle_plus