Dzień Patrona Szkoły

Dnia 2 czerwca obchodziliśmy tradycyjnie Dzień Patrona naszej szkoły- brata Alojzego Kosiby. Nie mogliśmy zaprosić gości, którzy co roku uświetniali naszą uroczystość w szkole, dlatego też odwiedzili nas wirtualnie w postaci filmów i prezentacji nagranych dla nas. Spotkanie na auli rozpoczął krótki film o Alojzym Kosibie, który przedstawiał nam miejsca ważne w życiu naszego patrona.
Kolejnym punktem była prezentacja instrumentów perkusyjnych opracowana przez nauczyciela szkoły muzycznej I stopnia w Skawinie. Na ekranie auli szkolnej mieliśmy okazję posłuchać różnych instrumentów perkusyjnych oraz obejrzeć nagrane występy uczniów szkoły muzycznej.Następną atrakcją było teledysk pt.„ Wszystkie dzieci nasze są” w wykonaniu rodziców naszych uczniów. Piosenka Majki Jeżowskiej była dedykowana uczniom z okazji Dnia Dziecka i została bardzo ciepło przyjęta przez dzieci, które podziękowały rodzicom gromkimi brawami.
Kolejnym punktem programu był występ taneczny naszych uczniów. Zgromadzona na auli publiczność podziwiała uczniów, którzy wykonali dwa tańce do piosenek „ Chocolate” i „ Tańcz, tańcz, tańcz”. Zilustrowane ruchem piosenki podobały się widowni, która mocno biła brawa i tańczyła razem z zespołem.
Na tym zakończono obchody Dnia Patrona 2021 r. i zaproszono uczniów na poczęstunek złożony z drożdżówki i soczku zakupionego przez rodziców.
Opracowała: M. Ryńska

Facebooktwittergoogle_plus