„Nasza szkolna rodzina”

W związku z obchodami 50-lecia istnienia i działalności Szkoły Specjalnej w Wieliczce przypominają mi się miłe chwile związane z tą placówką.
Szkoła jako budynek jest ważna, ale co to byłaby za szkoła, gdyby nie tętniło w niej życie? Obecność i ciężka praca (w trakcie minionych lat) dyrektorów, wspaniałych pedagogów, uśmiechniętych pań sprzątających, a także obecność naszych kochanych dzieci, tworzyła tą niezapomnianą atmosferę w czasie codziennych wspólnych spotkań. Bardzo miło wspominamy różnego rodzaju imprezy szkolne na przykład zabawy andrzejkowe, karnawałowe, czy Mikołajki.


Spotkanie ze świętym Mikołajem – rok 2007

Z sentymentem wspominam przedświąteczne spotkania przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą, spotkania przy grillu, imprezy sportowe, pikniki, urodziny dzieci oraz oczywiście mnóstwo wycieczek. Dzięki nim, my rodzice również mogliśmy wspólnie z dziećmi w nich uczestniczyć i zwiedzić dużo ciekawych, atrakcyjnych miejsc. To na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Bardzo miłe były także nasze wspólne klasowe spotkania. Tworzyliśmy wówczas z naszą Panią Wychowawczynią, rodzicami i dziećmi taką jedną wspaniałą rodzinę.


Przedświąteczne spotkanie klasowe – rok 2002

Dzięki tej szkole poznaliśmy dużo wspaniałych ludzi, z którymi przyjaźnimy się do dzisiaj. I myślę, że tak już pozostanie do końca. To wszystko zawdzięczamy naszym wspaniałym nauczycielom, którzy dwojąc się i trojąc organizowali, wymyślali, tworzyli, uczyli i opiekowali się naszymi dziećmi. I przez to w ciągu tych wszystkich lat zapracowali na tak wspaniałą opinię o tej szkole, do której bardzo chętnie cały czas rodzice zapisują swoje dzieci.
Za tą trudną pracę, za wytrwałość, cierpliwość, troskę, opiekę, naukę i niezapomniane lata spędzone w szkole pragniemy serdecznie podziękować WSZYSTKIM PRACOWNIKOM tej placówki i życzyć dalszej owocnej pracy z dziećmi. Życzymy 100 lat!!!

Halina Kapusta

Autorką wspomnień jest pani Halina Kapusta – wspaniała mama naszej absolwentki Agnieszki, osoba o złotym sercu, niezwykłej życzliwości i uczynności. Zawsze serdeczna, ciepła, pomocna i bezinteresowna, niezapomniana organizatorka świątecznych, klasowych spotkań oraz aktywna uczestniczka życia naszej szkoły.

Facebooktwitter