Tajemnicze prace w szkolnym ogrodzie

W pewien marcowy, rześki poranek w naszym szkolnym ogrodzie pojawiła się tajemnicza grupa zamaskowanych osobników wyposażonych w dziwne narzędzia: pikowniki, pazurki, łopatki i motyczki. Po krótkiej analizie dokonano wyboru najkorzystniejszego miejsca do wykonania tajemniczego zadania. W ruch poszły narzędzia i już po chwili spulchniona gleba pozwoliła na szybkie wykonanie otworów, w których delikatnie umieszczone zostały dziwne bulwy. Następnie otwory zostały zasypane wcześniej wykopaną ziemią, a tajemnicza grupa szybko zniknęła w murach szkoły. Niecałą godzinę później rzęsisty deszcz zatarł ślady bytności dziwnych gości w ogrodzie. Teraz pozostaje nam czekać na wyjaśnienie tej zagadki – na czym polegało dziwne zadanie grupy?

Opracowała: M. Majka, P. Olipra

Facebooktwittergoogle_plus