“Wspólnie przełamując milczenie”

Październik był miesiącem AAC czyli Alternatywnych i Wspomagających Metod Komunikacji. Hasło przewodnie w tym roku to: “Wspólnie przełamując milczenie”. W naszej szkole co roku organizowane były różne obchody dla uczniów, korzystających z AAC, podczas których uczniowie mieli np. możliwość opowiedzieć o sobie w dostępny sobie sposób lub po prostu porozmawiać ze sobą za pomocą osobistych książek do komunikacji, czy też programu Mówik na tabletach. Niestety w tym roku szkolnym, ze względu na brak możliwości spotykania się uczniów z różnych klas (zgodnie z obowiązującym regulaminem funkcjonowania szkoły w czasie pandemii), obchody miesiąca AAC musieliśmy ograniczyć do przypomnienia sobie spotkań zeszłorocznego kółka AAC “GadAACze”, w formie zdjęć umieszczonych w holu szkoły. Nasi GadAACze dzielnie spotykali się co tydzień po to by wspólnie przełamywać milczenie – rozmawiać, opowiadać, czytać, grać w gry planszowe, rozwiązywać zagadki, śpiewać, oglądać bajki, wymieniać się spostrzeżeniami i przeżyciami, a przede wszystkim – by dobrze się bawić!
Mamy nadzieję, że jeśli tylko sytuacja epidemiologiczna ulegnie poprawie zarówno wszystkie działania związane z AAC, jak i kółko wznowi działalność, dzięki czemu ponownie będziemy mogli się spotykać w większym pozaklasowym gronie, aby przełamywać milczenie z większą siłą!
Na razie zapraszamy do obejrzenia wspominkowych zdjęć.

Opracowała: J. Szostak, A. Cichoń

Facebooktwittergoogle_plus