Wycieczka do Opery Krakowskiej

„Jest wiele teatrów na świecie bardziej i mniej poważnych,
lecz najwspanialszym dla dzieci jest teatr wyobraźni”!

21 stycznia, uczniowie klas: 1L, 4L, 5U, 7L i 7UB obejrzeli spektakl muzyczny, pt. „Muzyka i magia”, wystawiany na scenie Opery Krakowskiej. Fantastyczna podróż w magiczną krainę muzyki i baśni oczarowała widzów niezwykłością zdarzeń.
Podczas przedstawienia uczniowie mieli okazję poznać wspaniałego Czarodzieja- Muzomagiusa, który za sprawą “magii” sprowadzał na scenę baśniowe postaci, aranżował zabawne sytuacje, wyzwalał emocje. Jego działania zakłócał hałaśliwy potwór- Bumtararam używając w tym celu czarodziejskich sztuczek. To właśnie on był sprawcą bajkowego chaosu! Jednak, jak to w bajkach bywa, dzięki Profesorowi Badaczowi- specjaliście w dziedzinie bajkoznawstwa, wszystko dobrze się skończyło i każda postać trafiła do swego bajkowego domu.
Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Królewna Śnieżka to niektórzy bohaterowie literatury dziecięcej, z jakimi nasi uczniowie mogli się spotkać- “oko w oko” w tym niezwykłym widowisku muzycznym. Spotkanie to z pewnością wzbudziło wiele pozytywnych emocji, jak również przywołało z pamięci obrazy z lat dzieciństwa, szczególnie te związane ze światem baśni.
Wycieczka do Opery Krakowskiej na długo pozostanie w naszej pamięci, ponieważ poruszyła naszą wyobraźnię i dostarczyła wielu wspaniałych wrażeń.

Opracowała: J. Bielak

 

Facebooktwittergoogle_plus