V Przegląd kolęd i pastorałek

14 stycznia w naszej szkole odbył się V Przegląd Kolęd i Pastorałek. Podczas występów dominowały tradycyjne kolędy, ale można było również usłyszeć piękne, mniej znane pastorałki. Nie zabrakło układów artystycznych, oryginalnych strojów oraz rekwizytów, które wzbogaciły przebieg konkursu. Uczniowie występowali z nieukrywaną radością i satysfakcją. Podczas obrad odbyło się wspólne kolędowanie – świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym. Jury doceniło pomysłowość, muzykalność oraz ogólny wyraz artystyczny kolędników. Oto wyniki:

I miejsce – 1L (wych. K. Gryll), 6U (wych. A.Znamirowka) oraz 7UB (wych. J. Bielak) – „Kolęda mojego kota”, „Kolęda na dzwonkach”;
I miejsce – 7L (wych. A.Romańska) oraz 3PP (wych. M.Majka); – Pastorałka „Od serca do ucha”;
II miejsce – 1PPC (wych. K.Kluska) – „Uciekali”;
II miejsce – 6S (wych. A.Cichoń) oraz wychowankowie świetlicy szkolnej (wych.M.Pacura, G.Koszler, B.Banaś, A.Drozdek) – „On jest Królem”;
III miejsce – 8UB (wych. R.Zawora) oraz 1PPB (wych. D.Dziadusz) – „Tylko jedna jest taka noc”;
III miejsce – 3U (wych.A.Piwowarczyk), 6Z (wych.J.Moskal) oraz 2RW (wych.P.Szyszkowicz) – „Z kopyta kulig
rwie”.

Uczestnicy otrzymali słodycze, materiały i artykuły plastyczne oraz dyplomy. Dodatkowo zwycięzcy pierwszych trzech miejsc zdobyli Anioły (w kolorach: złotym, srebrnym i brązowym) – najcenniejszą nagrodę Przeglądu kolęd i Pastorałek.
Ostatnim punktem imprezy było rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego pt. „Kolędą malowane” oraz wręczenie dyplomów i słodyczy. Pierwsze miejsce zdobyli wychowankowie świetlicy szkolnej oraz klasa 6S. Gratulujemy!

Opracowała: M. Kaczor

Facebooktwittergoogle_plus