Jesienny “deszcz” medali na basenie AGH.

26 września 2019r. pływania AGH Kraków stała się obiektem zmagań zawodników i zawodniczek Małopolskiego Mitingu Pływackiego Szkół Specjalnych. Naszą szkołę reprezentowała nie za liczna, ale za to niezwykle waleczna 3 osobowa drużyna w składzie: Wiktoria Wojciechowska, Miłosz Bednarski i Dominik Szylar. Po uroczystym otwarciu imprezy, powitaniu i przedstawieniu ekip przystąpiono do rywalizacji w stylu dowolnym oraz kraulu na grzbiecie. Jako pierwsza wystartowała Wiktoria, popłynęła znakomicie, pierwsza dotknęła linię brzegu-mety i zdobyła złoty medal. Miłosz jako jedyny z naszej szkoły startował w dwóch wspomnianych wyżej stylach. Po bardzo udanych poprzednich zawodach pływackich, Miłosz nie zawiódł pokładanych w nim nadziei i po zaciętej walce zdobył dwa srebrne medale.

Ostatecznie z zawodów wróciliśmy z czterema medalami: złotym, podwójnym srebrnym i brązowym, który wywalczył Dominik. Honorowy patronat nad imprezą objęła osobiście Małgorzata Tlałka-Długosz – utytuowana polska narciarka alpejska.

Opracował: P.Jedynak

Facebooktwittergoogle_plus