Wiosenne zagadki – wolontariat

Nasza szkoła po raz kolejny gościła w swoich progach ósmoklasistów – uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 107 w Krakowie. Młodzież pod opieką wychowawczyni przygotowała dla dzieci z klasy 3L wyjątkową wiosenną zabawę. Nasi najmłodsi odpowiadali na wiosenne zagadki, nawlekali kropelki wiosennego deszczu na sznurek, wykonali też wiosenny portret bociana. Najwięcej frajdy sprawiło dzieciom zbieranie papierowych listków, kwiatów i… zielonych żabek. Układanie wiosennych puzzli – choć trudne! – sprzyjało integracji i bliższemu poznawaniu się. Nasi najmłodsi uczniowie byli zachwyceni gośćmi i zabawą z nimi, na co dowodem były padające wciąż pytania: „A kiedy znów przyjedziecie?”. Nasza wspólną przygodę zwieńczyło pamiątkowe zdjęcie oraz piękne wspomnienia.

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwittergoogle_plus