W kuchni babci Lucyny – międzypokoleniowe warsztaty kulinarne

Z uśmiechem na twarzy oraz naładowani pozytywną energią rozpoczęliśmy kolejne spotkanie „Mostu pokoleń”. Tym razem poświęcone było ono warsztatom kulinarnym. Dzięki uprzejmości naszych sąsiadów kuchnię babci Lucyny zaaranżowaliśmy w pracowni gastronomicznej Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Spotkaniu towarzyszyło wiele pozytywnych emocji. Trzyosobowe zespoły miały do wykonania dwa zadania. Było to wyrabianie ciasta drożdżowego oraz przygotowanie farszu do pierogów wypiekanych następnie w piekarniku, a także wykonanie bajaderek. Przyjemnie było popatrzeć na krzątaninę i zaangażowanie uczestników warsztatów, posłuchać gwaru rozmów oraz zachwycić się unoszącymi się w powietrzu kuchennymi aromatami.
Spotkanie zakończyliśmy degustacją wypieków i oczywiście pamiątkowym zdjęciem. Wspólnie spędzony w kuchennym rozgardiaszu czas, nauka nowych umiejętności, a w końcu duma dzieci i Seniorów z samodzielnie przygotowanego posiłku spowodowały, że to spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci!

Opracowała: M. Majka

Facebooktwittergoogle_plus