Wizyta w przedszkolu

Za nami kolejne spotkanie w ramach realizowanej innowacji – ,,CzytAACze – rozwijanie kompetencji komunikacyjnych użytkowników AAC poprzez czytanie uczestniczące”.
Tym razem wybraliśmy się z wizytą do Samorządowego Przedszkola nr 5 w Wieliczce, aby wspólnie z dziećmi z grupy ,,Motylki” czytać książeczki z wykorzystaniem tabletu oraz komunikatorów Go – Talk. Pani Marta odczytywała fragment tekstu, a dzieci ,,doczytywały” resztę za pośrednictwem właściwego nagrania.
Ćwiczyliśmy umiejętność słuchania ze zrozumieniem, dokonywania właściwego wyboru z wielu obrazków oraz aktywnego czytania. Przeczytaliśmy wspólnie z przedszkolakami książeczki pt. ,,Odkryj gdzie…?, ,,Odkryj co…?”. Mieliśmy okazję poszerzyć zasób słownictwa dzieci o nowe kategorie tematyczne, budować wspólne pole uwagi, rozwijać umiejętność stosowania naprzemienności działań, stworzyć dzieciom możliwość bycia sprawcą sytuacji, a przede wszystkim możliwość integracji uczniów z dziećmi ze środowiska lokalnego oraz przełamywać stereotypy na temat osób niemówiących.

Czytanie uczestniczące sprawiło wszystkim dzieciom ogromną frajdę i wzbudziło wiele pozytywnych emocji. Dziękujemy Pani Dyrektor z Przedszkola nr 5 za ciepłe przyjęcie i poczęstunek.

Opracowały: D. Stachowicz, M. Paczka, K. Słowiak, J. Pawelec

Facebooktwitter