„Poczytasz mi? Poczytam!”

„CzytAACze – rozwijanie kompetencji komunikacyjnych użytkowników AAC poprzez czytanie uczestniczące w grupie rówieśników” to w naszej szkole kolejna innowacja pedagogiczna skierowana do uczniów korzystających z komunikacji alternatywnej.
Czytanie uczestniczące nazywane inaczej ,,aktywnym czytaniem” to nic innego jak głośne czytanie książek z zaangażowaniem dzieci. Dziecko powtarza stały fragment tekstu, który przewija się w książeczce, jak refren w piosence i w zależności od swoich możliwości korzysta z tabletu lub komunikatora, na którym nagrany został wcześniej fragment tekstu. Podczas pierwszego spotkania, wybraliśmy do wspólnego czytania dwie książki ze szkolnej biblioteki : „Wszyscy ziewają” oraz „ Jest tam kto?”. Emocje były? Były! Wszyscy mówiliśmy i czytaliśmy w tym samym AAC-owym języku!

Opracowała: M.Paczka, A.Cichoń, D. Stachowicz, K.Słowiak, J.Szostak, J.Pawelec, K.Socha

Facebooktwitter