Warsztaty decoupage – wspólne działanie

Kolejne spotkanie uczniów naszej szkoły z Seniorami miało wymiar artystyczny i poświęcone było wspólnemu tworzeniu ozdobnych pudełek oraz szkatułek z wykorzystaniem techniki decoupage. Jest to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię np. drewnianą, wzoru wyciętego z serwetki papierowej. Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go warstwą lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany. Zarówno starsi jak i młodsi uczestnicy warsztatów z wielką werwą zabrali się do pracy i już po chwili widzieliśmy ich uśmiechniętych, śpiewających, rozmawiających ze sobą i żartujących.
Praca nad wykonaniem ozdobnych szkatułek stała się nie tylko wspólnym działaniem, ale jednocześnie dała wszystkim poczucie przynależenia do wspólnoty i integrowania się z nią. W efekcie warsztatów powstały piękne prace, które mamy nadzieję staną się miłą pamiątką dla wszystkich uczestników dzisiejszego spotkania!

Opracowała: M. Majka

Facebooktwittergoogle_plus