Kolędowanie z Seniorami

Kolędowanie jest głęboko zakorzenionym w polskiej tradycji zwyczajem bożonarodzeniowym. Wszystkie kolędy niezależnie od wieku, w którym powstały opowiadają o narodzinach Chrystusa oraz o doniosłości tego wydarzenia i jego znaczeniu dla wszystkich chrześcijan. Do dziś w okresie Świąt Bożego Narodzenia po domach chodzą grupy kolędników ze świecącą  gwiazdą. W obecności gospodarza i jego rodziny śpiewają kolędy oraz składają życzenia. W zamian za to otrzymują różne świąteczne smakołyki, drobne datki bądź podarunki. Ten piękny zwyczaj przypomniany został naszym uczniom przez Seniorów w trakcie kolejnego spotkania „Mostu pokoleń”. Nie zabrakło w nim również wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek, które zawsze jednoczyło ludzi i tak działo się również w czasie naszego dzisiejszego spotkania. Śpiew uczniów i Seniorów był wspaniały, a otwarcie głosów oraz serc uczestników przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! Bardzo Wam dziękujemy i do zobaczenia wkrótce!

Opracowała: M. Majka

Facebooktwittergoogle_plus