Wycieczka do Muzeum Lotnictwa

Pod koniec listopada uczniowie naszej szkoły odwiedzili Muzeum Lotnictwa w Krakowie w ramach Logopedycznego Programu Motywacyjnego. Do wzięcia udziału w wycieczce zostali wytypowani uczniowie, którzy przez ostatnie dwa miesiące ładnie pracowali na zajęciach logopedycznych, nosili zeszyty, odrabiali zadania domowe lub poprawili swoje zachowanie i zasłużyli na nagrodę. W trakcie lekcji muzealnej poznaliśmy historię lotnictwa światowego od najstarszych lotni i drewnianych samolotów po współczesne statki powietrzne. Oglądaliśmy silniki, fotele lotnicze, katapulty, pociski, mundury i dystynkcje wojskowe. W symulatorze lotniczym, jako piloci myśliwca toczyliśmy bitwy powietrzne, siedzieliśmy za sterami prawdziwego statku powietrznego, gościliśmy się w salonce prezydenckiego samolotu z 1979r, w którym unosił się zapach ostatniego prezydenta, a przede wszystkim utrwalaliśmy słownictwo z głoską [l].

Opracowała: D. Stachowicz

Facebooktwittergoogle_plus