Myśmy wciąż do Niepodległej szli

Kolejne spotkanie Seniorów i uczniów w ramach innowacji pedagogicznej „Most pokoleń – działajmy razem i uczmy się od siebie!” już za nami. Mimo, że dzieli nas duża różnica wieku, to najważniejsze jest że polskie sprawy nie są obojętne ani pokoleniu seniorów, ani młodzieży. Miłość do Ojczyzny, radość z faktu, iż dane jest nam żyć, uczyć się i pracować w wolnym kraju widoczne były szczególnie w trakcie dzisiejszego spotkania. Na scenie auli szkolnej Seniorzy zaprezentowali piękny program artystyczny, w którym nie zabrakło zarówno wzruszających pieśni patriotycznych jak i zabawnych, frywolnych ułańskich piosenek. Wszystko to przeplatane było recytacją wierszy i ciekawymi monologami, które były okazją do przekazania młodzieży uniwersalnych wartości: miłości, troski, uprzejmości, tolerancji i empatii wobec innych. Młodzież i nauczyciele aktywnie włączyli się do wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych, a na zakończenie nie zabrakło gorących braw i entuzjastycznych okrzyków publiczności domagającej się ponownego wykonania śpiewanych przez Seniorów utworów. Dziękujemy za wspólne spotkanie i „wyśpiewane” przez wszystkich uczestników przesłanie: „Jedno jest niebo dla wszystkich!”.

Opracowała: M. Majka

Facebooktwittergoogle_plus