Solniczki małe skarby Wieliczki

W czwartkowe popołudnie uczniowie klasy 3g postanowili wybrać się na wycieczkę do pobliskiego Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce. W starym wielickim zamku kryje się wiele ciekawych eksponatów. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od sali gotyckiej w której uczniowie „ zamienili się „ w rycerzy….obejrzeliśmy najcenniejsze skarby wystawy – solniczki. Maleńkie pojemniczki na sól mogą być zrobione nawet ze złota!! A czy ktoś z Was widział solniczkę w kształcie sanek lub karety ?? Takie niespodzianki kryje najnowsza wystawa. W podziemiach zamku mogliśmy podziwiać makietę całego miasta oraz średniowieczne naczynia, monety, broń. Odważni chłopcy nie mieli kłopotów w wyjściem na wysoką basztę. Cieszymy się, że mogliśmy poznać choć maleńki kawałek historii naszego miasteczka.

Opracowała: J. Koszler

Facebooktwittergoogle_plus