Nordic walking – idealny sport dla ucznia i seniora

Dzisiaj odbyło się pierwsze spotkanie w ramach realizowanej w naszej szkole innowacji pedagogicznej „Most pokoleń – działajmy razem i uczmy się od siebie!”. Ideą wiodącą innowacji jest budowanie i wzmacnianie pozytywnych relacji międzypokoleniowych, a także kształtowanie i wzmacnianie poczucia własnej wartości uczniów oraz seniorów. Nasze pierwsze spotkanie miało przede wszystkim charakter sportowy, ale nie zabrakło w nim również akcentów historycznych. Postanowiliśmy poświęcić je ciekawej formie rekreacji jaką jest nordic walking. Jak na prawdziwych sportowców przystało naszą przygodę rozpoczęliśmy rozgrzewką pod okiem instruktora – pana Mateusza. Zapoznaliśmy się również z zasadami prawidłowej techniki marszu. Następnie wyruszyliśmy do starego i pięknego Parku Jerzmanowskich. W czasie krótkich przerw podczas naszego spaceru poznawaliśmy historię tego miejsca. Jak powstała wieś Prokocim? Kim był Erazm Jerzmanowski? Kiedy w Prokocimiu pojawili się Augustianie? Co znajdowało się niegdyś w budynku kaplicy św. Mikołaja z Tolentino? Na zakończenie nie mogło zabraknąć ciepłej herbaty i ciasteczek w gościnnych progach Domu Kultury na Wrzosach. Podczas poczęstunku odbył się mini quiz historyczny, w którym chętni uczniowie oraz seniorzy sprawdzili swoją wiedzę wyniesioną podczas spaceru po Parku Jerzmanowskich. Wszyscy spisali się szóstkę i zasłużyli na nagrody!

Opracowała: M. Majka

Facebooktwittergoogle_plus