Kredkobranie – 100 uśmiechów na Stulecie

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to dobra okazja, aby dzieciom i młodzieży o polskich korzeniach, a mieszkającym na terenach dawnych Kresów ofiarować dary w postaci przyborów szkolnych, materiałów plastycznych i nowych egzemplarzy lektur szkolnych.

Kredkobranie ma pokazać zamieszkującym poza granicami Rzeczypospolitej polskim dzieciom i młodzieży, że ich przyjaciele z „Macierzy” pamiętają o nich i w miarę swoich możliwości chcą im pomóc. Pragniemy aby w tym symbolicznym roku także na twarzach naszych najmłodszych kresowych Rodaków pojawił się uśmiech.

Zachęcamy uczniów i rodziców do udziału w tej akcji. Dary można przynosić do oznakowanego pojemnika, który znajduje się w holu na parterze naszej szkoły. Kredkobranie jest akcją prowadzoną przez Fundację Ignatianum.

Szkolni koordynatorzy akcji:
klasa 2PP – wych. Małgorzata Majka
klasa 4U – wych. E. Maciejewska

plakat-kredkobranie-2

Facebooktwittergoogle_plus